Ortodoncie pro dospělé

Ortodoncie pro dospělé

Ortodoncie pro dospělé vám pomůže s řešením estetických a funkčních nedostatků vašich zubů. Naše ortodontická ambulance v Brně nabízí dospělým klientům nenápadné fixní aparáty, příjemné prostředí, osobní přístup.

Rovnátka – dospělí

Máte křivé zuby a vadí vám to? I když už dávno máte stálé zuby, stále s tím můžete něco udělat, od toho tu je ortodoncie pro dospělé. Brno, jako jihomoravská metropole, je centrem dění, bylo by škoda kvůli nerovným zubům zůstávat stranou! Dospělí rovnátka zvažují více než děti a dospívající – zaběhlý život, finanční závazky a jisté smíření se stávajícícm stavem jsou pro ně často velkou překážkou. Ale rovnátka už dávno nenosí jen děti, i v dospělosti se mnoho lidí rozhodne změnit svůj vzhled k lepšímu, včetně známých osobností.

Neviditelná rovnátka

Protože "neviditelná rovnátka" působí na zuby pouze z vnitřní strany, lze je doporučit jen v určitých případech.

Fixní aparáty

Pro všechny ostatní tu jsou fixní aparáty, rovnátka, která jsou připevněná na zubech po celou dobu léčby, která většinou trvá zhruba 1,5 až 2 roky. Zkušený ortodontista dokáže s jejich pomocí srovnat i hodně nepravidelný chrup.
Fixní aparátek se skládá ze zámečků nalepených na zubech, propojených průběžným drátem. Drát je v zámečcích fixováno pomocí gumiček, které mohou být transparentní i barevné, záleží na vašem výběru.
Zámečky nabízíme v těchto provedeních:

  • kovové – běžné, nejčastěji používané
  • keramické – estetické provedení, vyšší cena
  • safírové – transparentní, téměř průhledné, velmi nenápadné
  • zlaté – efektní vzhled, oslnivý zlatý úsměv, na objednávku

Snímací aparáty

Ortodoncie pro dospělé předepisuje snímací aparáty většinou pouze jako doplněk k léčbě fixním aparátem – snímací rovnátka pomáhají udržet stav po sejmutí fixního aparátu. K rovnání zubů využívá ortodoncie pro dospělé snímající aparáty jen v ojedinělých případech.

Fixní aparáty vs. zubní hygiena

Zuby s fixním aparátem mají zvýšené nároky na zubní hygienu, při nedostatečném čištění mohou vznikat na zubech kolem zámečků trvalé nehezké skvrny. Zuby byste si měli čistit ideálně po každém hlavním jídle, minimálně však 2x denně. Kromě zubního kartáčku vám poslouží také jednosvazkový kartáček a mezizubní kartáčky. Pokud chcete mít jistotu, že je vaše zubní hygiena perfektní, objednejte se k nám na dentální hygienu – na čištění zubů s fixními aparáty jsme odborníci.

Chcete mít krásnější úsměv? Zavolejte nám a objednejte se. Objednat se můžete i bez lékařského doporučení! Odpovědi na další otázky, které vás možná napadají, najdete na stránce Časté dotazy, pokud ne, kontaktujte nás.

dobrarovnatka.cz » Naše služby » Ortodoncie pro dospělé