Dentální hygiena

Dentální hygiena

Krásné a zdravé zuby potřebují pravidelnou péči, objednejte se k naší dentální hygienistce! Dentální hygiena, odborná instruktáž k péči o zuby, odstraňování zubního kamene, flouridace, odstraňování pigmentací metodou AIR-FLOW.

Dentální hygiena je preventivní obor stomatologie, pomáhá předcházet tvorbě zubních kazů a onemocněním dásní.

Proč se objednat na dentální hygienu?

Dentální hygienista je zručný odborník, vybavený znalostmi a nástroji, které doma nemáte. Ikdyž si denně zuby čistíte, běžný kartáček na všechno nestačí. Dentální hygiena vám přidá na kráse, ale jedná se především o lékařskou péči, která má za cíl předcházet onemocněním zubů a dásní (gingivitida, paradontoza).
Naše dentální hygienistka vám zuby odborně vyčistí a poradí vám, jak doma na to. Může vám také nabídnout či doporučit další ošetření, které ozdraví nebo zkrášlí váš úsměv.

Proč k nám?

Většina dentálních hygieniků nechce z opatrnosti čistit zuby opatřené fixními aparáty. Přitom právě zuby s fixními rovnátky potřebují důkladnou zubní hygienu. My na ortodoncii máme s čištěním kolem zámečků bohaté zkušenosti, a proto se zubů s fixními rovnátky nebojíme.

Dentální hygiena je komplexní bezbolestné ošetření, zahrnuje:

  • nácvik správné techniky čištění zubů
  • odstranění povlaku ze zubů
  • důkladné vyčištění mezizubí
  • přístrojové a mechanické odstranění zubního kamene
  • odstranění pigmentací na zubech

Používáme také tyto speciální metody:

AIR-FLOW

Pomocí AIR-FLOW opět získáte pěkné, hladké a lesklé zuby bez nežádoucího zbarvení. Čištění zubů metodou AIR-FLOW spočívá v jemném "pískování", obrušování povrchu zubů. Zuby zbavíme zbytků zubního kamene, mikrobiálního plaku a především pigmentace – zabarvení zubů, které vzniká působením jídla, nápojů a kouření. Ošetření metodou AIR-FLOW je vhodné také pro čištění zubů s fixními rovnátky.

Fluoridace

Flouridace je bezbolestné preventivní ošetření zubů, které vám pomůže předcházet vzniku zubního kazu
a posílí zubní sklovinu. Výkon spočívá v nanesení fluoridačního gelu na zuby, kde se nechá pár minut působit. Obsažené fluoridy pronikají do zubní skloviny a mají i schopnost potlačit začínající povrchové zubní kazy. Fluoridace je vhodná pro dospělé i děti.

Bělení zubů

Nejste spokojeni s barevným odstínem svých zubů? Krásné bílé zuby můžete mít i vy. Poradíme vám
vhodnou metodu pro bělení zubů a doporučíme vám, jak o zuby pečovat, aby vám dlouho vydržely bílé. Bělení zubů provádíme v ordinaci, nabízíme i přípravky pro domácí bělení zubů.

dobrarovnatka.cz » Naše služby » Dentální hygiena